Fotografie z tržnice SAPA

Kulinářská návštěva tržnice SAPA.

 

V lednu jsme vyrazili na návštěvu Pražské tržnice SAPA. Našim hlavním cílem byl nákup Asijských potravin a ochutnání "místních" jídel.

Když jsme prošli pár krámků, navštívili jsme vyhlášené bistro HÁI HÁ kde dělají jen Bun-cha. První dojem byl poněkud děsivý. Maso se nakládalo přímo vedle u stolu a dělalo se na grilu na ulici. Také hygiena nic moc. Ale i tak jsme to zkusili.

Bun-cha byla výborná a papričky které byly na stole na přidání pálili opravdu znamenitě. Takže nakonec paráda. Opravdu mohu doporučit návštěvu tohoto bistra. Tedy pokud nejste moc na tu hygienu :D

Po výborném jídle následovala procházka po tržnici a nákup v supermarketu Tamda Foods. Lidí tady bylo opravdu hodně, občas měl člověk problémy se vyhnout s nákupním vozíkem, o frontě u pokladny ani nemluvě, ta byla opravdu šílená.

Když jsme měli nakoupenou většinu věcí pro které jsme sem přijeli následovala procházka po menších krámcích.

Tyto krámky nabízejí skoro to samé za podobné ceny, cenový rozdíl plus mínus 10kč. Dají se zde koupit různé omáčky, všlijaké nudle, rýže, čerstvá zelenina, maso či nože a nádobí.

Jack-Fruit stojí cca 60kč/kg, balíček sušených ryb 50kč, nudle od 20kč za balení, švestkové víno od 90kč, sojovka od 30kč, nebo mražení červi za stovku balení.

Po menším nákupu v těchto krámcích jsme navštívili místní PHOlévkárnu.

Dali jsme si hovězí PHO za 100kč. K dochucení dostanete citron a v octě  nakládaný česnek s chilli. Klasicky na stole nesmí chybět rybí omáčka a výborná sriracha.

PHO byla výborná a pěkně jsem se u ní zapotil. Po polévce jsme si dali na závěr silný čaj a hurá domů.

 

Návštěva stála za to. Koupil jsem vše co jsem chtěl a samozřejmě i něco navíc. Návštěvu tržnice mohu jen doporučit.

 

Jakékoli další šíření obsahu serveru cztweety.cz je možné pouze s předchozím písemným souhlasem jeho provozovatele.

Copyright © 2014 Petr Šedivý. Všechna práva vyhrazena.